{ "type": "identify", "data": { "id": "None", "user": { "event": "userInfo", "permission": "no" } } }
{ "event": "pageInfo", "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }
Anasayfa >

Sürdürülebilirlik

Eren Perakende ve FashFed ile SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

İçinde yaşadığımız dünyada hayat kalitemizi şekillendiren en önemli şeylerden biri, yeryüzünün bize sunduğu doğal kaynaklar... Ancak bu kaynaklar sınırsız değil. Dünya ile insan yaşamı arasındaki hassas dengeyi koruyabilmek için doğal kaynaklarımıza sahip çıkmak ve onları doğru kullanmak hepimizin görevi. Üstelik yeryüzünün bu kusursuz işleyişinin devamını sağlamak için bir yol biliyoruz; sürdürülebilir bir yaşam yaratmak. Tüketim başta olmak üzere hayatın her alanını geri dönüştürülebilir ürün ve hizmetlerle destekleyerek yaşamı sürdürülebilir kılmak mümkün.

Bugün doğa için attığımız her adımın yarınlarımızı inşa ettiği bilinciyle hareket eden Eren Grubu, tüm üretim sahalarında sürdürülebilirliği destekliyor. Kağıt üretiminden enerji sektörüne, ambalaj tesislerinden tekstil ürünlerine kadar tüm iş kollarında bu perspektifi sahiplenerek hareket ediyor. Uluslararası standartları gözeten üretim sistemlerinden aldığı güçle, teknolojiyi doğanın lehine kullanarak insan yaşamının geleceğine sahip çıkıyor.

Sürdürülebilir markalarla yaptığı iş birlikleri sayesinde FashFed, Eren Grubu’nun şekillendirdiği bu vizyonun aynası olma görevini üstleniyor. Geri dönüştürülmüş materyaller kullanılarak üretilmiş ürünleriyle öne çıkan Nike, adidas, UGG, New Balance ve Calvin Klein gibi markalara ev sahipliği yapıyor. İkonik ürünlerin güncel trendler rehberliğinde yeniden tasarlanarak oluşturulduğu sürdürülebilir koleksiyonlar, bugün FashFed’i perakende sektörünün en önemli isimlerinden biri yapıyor.

Karbon Ayak İzini Azaltan Üretim Süreci

Karbon Ayak İzini Azaltan Üretim Süreci

Her geçen gün giderek artan fosil yakıt kullanımı, bir yandan enerji üretirken bir yandan da doğaya kontrolsüz bir karbon salınımı yaratıyor. Atmosferde biriken CO2 gazının doğal yaşamı tehdit ettiği bu sürece karbon emisyonu adı veriliyor. Doğrudan insan kaynaklı faaliyetlerin yarattığı karbon emisyonu, üretim yapılan her alanda bir karbon ayak izi oluşturuyor.

Eren Grubu; enerji, çimento, ambalaj gibi karbon emisyonu riski taşıyan üretim kanallarında kullandığı yüksek teknolojilerle bunun önüne geçmeyi başarıyor. Türkiye’nin ilk azot oksit arıtma tesisini kuran, kağıt atıklardan 100 ton buhar ve 27,6 MW elektrik üreten Eren; enerji sektörünün sayılı sürdürülebilir üretimlerine imza atıyor. Yenilebilir enerji kaynakları sayesinde dünyadaki karbon ayak izinin azaltılmasına destek vererek yalnızca bugüne değil, geleceğine de yatırım yapıyor.

Geri Dönüştürülebilir Ambalajlar

Geri Dönüştürülebilir Ambalajlar

Ambalajlar, doğada bulunan katı atıkların önemli bir bölümünü oluşturuyor. Bazıları uzun yıllar doğada bozulmadan kalabilen ve çevre kirliliği yaratan bu atıklar, doğanın kendi kendini yenilemesine engel oluyor. Oysa bu atıkları geri dönüştürerek hem doğa dostu yeni ürünler üretmek hem de dünyayı ve insan sağlığını korumak mümkündür.

Türkiye’nin ilk katı atık yakma tesisine sahip olan Eren Grubu, %100 atık kağıt kullanarak ürettiği kartonlarıyla sürdürülebilirliğin temsilcisi olmanın gururunu yaşıyor. Böylece yılda 17 milyon ağacın kesilmesini önleyerek doğayla uyumlu yaşama konusunda örnek teşkil ediyor. Perakende kanalında ise FashFed, %70 oranında geri dönüştürülmüş kutulardan oluşan paketlemesiyle sanal mağazacılıkta sürdürülebilirlik bayrağını taşıyor. Geri dönüştürülmüş materyallerle ürünler üreten markaların da iş birliği ile ürün, tedarik ve hizmet zincirini uçtan uca sürdürülebilir bir süreç haline getiriyor.

Sürdürülebilir Markalar

Doğa dostu üretim politikası ile üretim yapan markalar, sürdürülebilir ürün koleksiyonlarıyla FashFed’de seni bekliyor. Belli oranlarda geri dönüştürülmüş materyallere sahip ürünleri satın alarak sen de dünya üzerindeki karbon ayak izinin azaltılmasına destek olabilirsin. Doğaya sahip çıkan markaların sürdürülebilir ürün koleksiyonlarını FashFed’de keşfet!
adidas
Nike
New Balance
Calvin Klein
UGG
Converse
Puma
Tommy Hilfiger
Tüm Markalar