{ "type": "identify", "data": { "id": "None", "user": { "event": "userInfo", "permission": "no" } } }
{ "event": "pageInfo", "type": "pageViewed", "data": "Homepage" }
{ "type": "gtmStart" }
Anasayfa > Blog >

Oversize Modası

BLOG
Çağın Vazgeçilmezi Oversize Modası

Değişen moda trendleri dünyasında son dönemde yerini kimseye bırakmayan oversize modası, bu sezonda da hakimiyetini sürdürüyor. Cildi sıkan sıkı kıyafetler yerini bol sweatshirtlere, bol ceketlere ve bol pantolonlara kaptırmış durumda.
Son dönemde dünya devi markalar tarafından podyumlarda da sıkça gördüğümüz oversize kıyafetler, tüm moda kurallarını çiğniyor ve giyimi rahat hale getiriyor. Bu sebeple uzunca yıllar moda dünyasındaki yerini koruyacak gibi görünüyor.

Oversize Kombin İpuçları

Oversize giyerken öne çıkmanın anahtarı onu doğru kombinlemektir. Peki nasıl doğru kombinleyebilirim diyorsan Hailey Bieber’ın sokak stiline bir göz atmalısın derim! Bu moda akımının en güzel örneklerini sunan Hailey Bieber’ın sokak stilinde adından sıkça söz ettirmesindeki etkenin, oversize kıyafetleri en doğru şekilde kullanması olduğunu inkâr edemeyiz. Kendall Jenner, Hailey Bieber, Gigi Hadid ve yeni neslin en çok takip edilen yıldızları; taytları bomber ve blazer tarzındaki oversize ceketlerle birleştirerek bize bu ilham oluyorlar.

Maskülen tarzını feminen bir tarzla harmanlayarak en mükemmel görünümü elde etmek istiyorsan en doğru adres oversize parçalar olacaktır. En cool görünümü yakalamak için temel kural; oversize bir ceket veya bir sweatshirt tercih edildiyse altına dar bir biker taytla veya pantolonla kombinlemek. Aynı zamanda bol pantolonlar veya bol bermuda şortları dar üstlerle kombinleyerek çabasız ama dikkat çekici görünümler elde edebilirsin.

Çağın Vazgeçilmezi Oversize Modası

Erkek Giyimde Oversize Etkisi

Kadınların yanı sıra erkek moda dünyası da oversize kıyafetlerle çalkalanıyor. Daha büyük kabanlar ve hacimli ceketler, bol kot pantolonlar ve eşofmanlar uzun zamandır erkek giyimin olmazsa olmazlarını oluşturuyor. Deri ceket modasına yeni bir soluk getiren bol kesimler, erkeklerin en gözde parçalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Erkek modasında uzun zamandır popüler olan oversize tişört modelleri de yine kombinlerin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor.

Oversize modası trendsetterlar tarafından gün geçtikçe daha çok benimseniyor ve hem kadın hem erkek giyiminde yerini sağlamlaştırıyor. Görünen o ki bu ürünleri bu sezon da dahil olmak üzere çok uzun zamanlar konuşacağız.

Çağın Vazgeçilmezi Oversize Modası